Seramik Kaplama

Jaguar iPace – Seramik Kaplama Uygulaması

Jaguar iPace marka araca IGL Quartz 9H cam seramik kaplama uygulaması yaptık.

Tüm pasta cila uygulamalarımızda olduğu gibi önce aracın detaylı dış yıkamasını yaptık ve sonrasında demir tozu ve kil temizliğini yaptık. Araç sıfır olduğu için pasta ve boya parlatma ile çok zaman harcamadan ve aracı da yormadan kılcal çizikleri ve az da olsa matlaşmayı giderdik.

Seramik kaplama hazırlığımızı bitirdikten sonra aracın dışı komple izopropil alkol (IPA) ile silindikten sonra seramik kaplama yapmaya hazır hale geldi.

İlgili Makaleler

Seramik kaplamada 1. katı sürdükten ve parlattıktan sonra 1 saat bekleme süresi bıraktık. Sonrasında 1 kat daha IGL Quartz seramik kaplama yaptık ve 1 saat daha bekledik. Son olarak kürleşmeyi hızlandırıcı ve parlaklığı artırıcı IGL Quartz Premier Ecocoat uygulamasını yaptık.

Aracı 2-3 saat kürleşmeye ve dinlenmeye aldıktan sonra teslimatını gerçekleştirdik.

Seramik Kaplama Yapılan Araç Nasıl Yıkanmalıdır?

Seramik kaplama yapılsın yapılmasın aslında tüm araçların birazdan bahsedeceğimiz kurallara uyması gerekmektedir. Öncelikle en önemlisi araç kesinlikle otomatik fırça ile makinalarına sokulmamalıdır. Fırça ile yıkanmamalıdır. Fırçalar aracın yüzeyini kısa sürece çizer ve zarar verir.

Ayrıca yıkama şampuanı olarak da PH Nötr şampuanlar tercih edilmelidir. PH Nötr olmayan yıkama şampuanları, yani içinde kostik bulunan şampuanlar aracın verniğini matlaştırır ve üzerindeki kaplamayı kısa sürede söker.

Bu yıkama koşullarına uyulmadığı takdirde seramik kaplama uygulamalarımız garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu