Blog

Araçların Taban Döşemesi ve Koltuk Kurutma İşlemi

Genellikle kış aylarında ve yoğun yağmur yağışı sonrasında bazen araçların içine su girebiliyor ve gerek taban halısı gerek koltuklar ıslanabiliyor. Bu durumda aracın taban halısı kurutulmadığında çok ağır bir nem kokusu yapacaktır.

Yağmurların başlaması ile birlikte araç içine su alma durumları artış gösteriyor. Öncelikle aracınızın içine su girmemesi için su tahliye kanallarını mevsim geçişlerinde mutlaka açtırın, temizliklerini sağlayın. Şiddetli yağmurlar öncesi kapı fitillerini kontrol edin.

Her ne kadar tıkanıklığı bulmak için ustalara gidilse de şahsi tavsiyem siz kendi aracınızın ustası olun. Çünkü ne servis ne usta aracı sizin gibi kontrol edemez, bilemez ve ilgilenmez. Bu nedenle hep karşılaşıyorum. Servise gittik açtırdık ama orası değilmiş vs.

İlgili Makaleler

Böyle bir durumla karşılaşırsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 4 Kollu ahtapot araç kurutma makinası ile profesyonel olarak ve çok kısa sürede aracınızın tüm iç aksamlarını kurutuyoruz. Ahtapot kurutma makinasını detaylı temizlik yaptığımız araçların da koltukları, taban halısı ve diğer iç kısımların çabuk ve güzel bir şekilde kurutulmasında kullanıyoruz. Tabii bunun için koltukların ve taban halısının sökülüp, altındaki yalıtım malzemelerinin çıkarılıp kurutulması gerekiyor. Bunun dışında yukarıdan bir müdahale ile kesinlikle taban halısı kurumuyor bilginiz olsun. Bunu özellikle belirtiyor ve üstünde duruyorum çünkü telefon açan müşterilerimiz sürekli bunu istiyor.

Koltuk ve Taban Kurutma Neden Bu Kadar Önemli?

Detaylı iç temizlik yapılan araçların içinde yani tavan, taban ve koltuklarında ıslaklık kalacaktır. Vakumla kirli sular çekilse de bir miktar su yine de araç içinde kalıyor. Bu kalan su kurutma makinası ile kurutulmadığında aracın içinde çok ağır ve pis bir rutubet kokusuna neden olacaktır. Bu şekilde araca binmek bile istemeyeceksiniz.

İşte bu nedenle biz detaylı temizlik yaptığımız tüm araçları ve içine su giren ve ıslanan araçları ahtapot ile kurutarak kupkuru şekilde teslim ediyoruz.

Yağmurda Araca Su Girmesi

Şehrimizde malum çok aşırı yağmur yağışları oluyor ve genellikle su tahliye kanallarının tıkanması nedeni ile araçların içine su girebiliyor. Bu durumda aracın taban halısı ıslanıyor. Ancak bu durumu çözmek sandığınız kadar kolay olmayabilir. Çünkü taban halısı altında olan yalıtım malzemeleri aşırı derecede suyu emer ve kurutma işlemi dışarıdan çektirme ile imkansızdır.

Yağmur Suyu Alan Araç Nasıl Kurutulur?

Aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz gibi yağmurda araca su girdiğinde aracın koltuklarının ve taban halısının tamamen sökülüp içerideki yalıtım malzemesinin tamamen kurutulması gerekmektedir. Tamamen kurutulduktan sonra araç içi toplanır ve teslim edilir.

Araç İçi Kurutulmazsa Ne Olur?

Su almış olan aracınızın içi kurutulmazsa öncelikli olarak çok ağır bir nem kokusu olacaktır. Buna dayanmak gerçekten zor. Fakat bunun yanında aracın tabanını kısa sürede çürütecektir. 1 Sene içinde aracın tabanı dökülmeye başlayabilir.

12-02-2023 Güncelleme

Ben bu yazıyı 2017 yılında yazmıştım. Aradan tam 6 yıl geçmiş ancak değişen bir şey yok. Yağmur suyu giren aracın içini pirinç ile saç kurutma makinesi ile kurutmayı tavsiye edenler devam ediyor. Yani bu tarz yorum tavsiye ve yazıları okudukça insan ne diyeceğini şaşırıyor. Tabi doğal olarak bunları okuyan insanlar gerçekten olacağını zannediyor ve bize telefonda saç kurutma makinesiyle pirinçle olmaz mı diye soruyor.

Kesinlikle hak veriyorum. Kimse durduk yere masrafa girmek istemez aracı sökülsün istemez, anlıyorum. Lakin bu işin başka bir çözümü yok. Ayrıca endişe etmenize de gerek yok. Gerekli alet, aparatlarla ve yılların verdiği tecrübe ile aracınızda herhangi bir problem yaşamadan, aracınız sökülüp kurutulup size tertemiz teslim edilecektir.

Bu işle uzaktan yakından ilgisi olmayan sitelerde yayınlanan uydurma bilgilere lütfen itibar etmeyiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Farklı sitelerde saç kurutma makinesi ile kurutma yapın vs gibi saçmasapan şeyler yazılmış, arkadaşlar böyle bişey mümkün değil. Ertan beyin tavsiyesi ve açıklaması üzerine aracımın koltuklarını ve taban halısını söktük ve altında inanılmaz bir ıslaklık vardı. Tüm iç döşemeleri çıkarıp kuruttular. Aracım tamamen kuru ve temiz bir şekilde teslim edildi. Kendilerine tekrar çok teşekkür ediyorum. Sökmeden olur sanıyordum olmuyor kesinlikle profesyonel bir el değmesi gerekiyor.

 2. Aracımı getirmek istiyorum. Koltuklarına kadar temizlensin ıstiyorum. Bu işlem kaç saat sürüyor toplamda

  1. Merhaba Deniz hanım;
   Komple detaylı araç iç temizlik uygulamamız 6-7 saat kadar sürüyor.

 3. Manisa merkezden gelmek istiyorum yeriniz nerede ve sabah erken gelinip kaç saat içinde işlemler biter boya koruma pasta cila hare giderme paketi kolay gelsin

  1. Merhaba. Yerimiz Buca 6. Sanayi tarafında. İletişim sayfamızda tüm iletişim bilgilerimizi görebilirsiniz. Pasta Cila ve Boya koruma uygulamamız 4-5 saat sürmektedir.

  1. Ahtapot aracın içini kurutmak için kullanılan, sıcak hava veren bir cihazdır. Temizlikte buhar, temizlik maddeleri, fırçalama ve vakumlama uygulamaları yapılıyor. Fiyat bilgisi için http://www.otokuaforizmir.com/fiyat-listesi bağlantısındaki sayfamızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca telefonla da bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu