Blog

Pasta Cila Öncesi ve Sonrası

Pasta yani boya kusurları giderme uygulaması hakkında bilgilendirme ve öncesini sonrasını gösteren resim ve videoları bu yazımızda yayınladık.

Öncelikle Pasta ve Cila hakkında bilgi vermek istiyorum. Pasta & Cila artık bir deyim olarak herkesin kafasına kazınmış fakat durum bu kadar basit ve sade değil. Özellikle pasta cila çektiricem, pasta cila çekiyormusunuz, pasta cilayı kaça çekiyorsunuz gibi sorular geldiğinde anlıyoruz ki müşterimiz bu işin önemini bilmiyor ve mümkün olduğunda bilgi vermeye, mümkünse yerimize davet ederek yüz yüze görüşme talep ediyoruz.

Pasta Cila uygulamasına başlamadan önce araç boya yüzeyi hazırlanmalıdır. bu hazırlık detaylı bir dış yıkama ile başlar, demir tozu temizliği ve kil temizliği ile bitirilir. Aracın boya yüzeyindeki demir tozları ve yabancı cisimler temizlendikten sonra usta tarafından gerekli pasta kombinasyonu belirlenir ve uygulamaya başlanır.

İlgili Makaleler

Genellikle kalın pasta, ince pasta ve hare giderme olarak 3 aşamalı şekilde boya düzeltmesi yapılır. Yerimiz İzmir Buca ilçesindedir. Tüm arama motorlarına ve sosyal medya hesaplarına izmir pasta cila yazdığınızda bize ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Hiçbir derin, kılcal çizik ve hare kalmadığından emin olunduğunda araç dikkatli bir şekilde yıkanır ve cila yada boya koruma uygulaması yapılır. Tüm bu işlemler ustadan ustaya, kullanılan malzemeye, aracın markasına, boya rengine, yaşına göre değişiklik gösterir. Kimi usta tek keçe ile kalın pasta ile hare yapmadan işlemi bitirirken, kimi usta 3 kat pasta kombinasyonu ve cila ile aynı sonuca ulaşır. Kimi trizact zımpara ile boya yüzeyindeki yabancı cisimleri ve kılcal çizikleri temizlerken kimisi kil hamuru veya demir tozu çıkarıcı kullanır.

Seramik kaplama yapılacak aracın boya kusurlarının tümü giderilmiş ve hatasız olması gerekmektedir. Seramik kaplama yaptığımız araçlar için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu nedenlerden ötürü kullanılan pasta markasından ve işlem adımlarından çok sonuca odaklanmak müşteri için en iyisi olacaktır. Örneğin normalde çok uzun süreler ve 2 pasta kombinasyonu ile aldığımız sonucu şu anda 3M marka pastanın çıkardığı yeşil kapak pastası ile ve siyah keçe ile tek seferde ve çok kısa zamanda alıyoruz.

Pasta Cila Kusurları Nasıl Görünür?

Pasta cila kusurları sadece spot ışık ve güneş altında en iyi şekilde görünür. O nedenle florasan lambalardan oluşturulmuş ışık tünelleri bulunan işyerlerinin görsellerine itimat etmek pek doğru değildir.

Bilgilendirme yazımızdan sonra aşağıda sizlere yaptığımız pasta cila ve boya koruma uygulamalarının öncesi ve sonrası resimlerini, örnek videoları göstermek istiyoruz. Çünkü florasan altında parlayan her araç olmuş demek değildir. Onları güneş veya spot altında görmek isteriz.

Resimlerde de açıkça görüldüğü gibi tüm kılcal çizikleri alıyor ve kusursuz şekilde aracınızı teslim ediyoruz. Resimlerin dışında bir . Aşağıda pastası yapılmış boya kusurları giderilmiş ve bize gelmiş olan bölümleri ayrı ayrı görebilirsiniz.video ile de durumu pekiştirip yazımı bitiriyorum

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba. Pasta cila uygulamamız 5-6 saat kadar sürüyor. Fakat araçları sabah alıp akşam teslim ediyoruz, gün içindeki planı uygulayabilmek sıkışmamak için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu