Seramik Kaplama

Mercedes A180 Seramik Kaplama Uygulaması

Mercedes A180'in komple detaylı iç temizliği ve seramik kaplamasını yaptık.

Araca yaptığımız uygulamalar sırasıyla detaylı iç temizlik, havalandırma kanalları buharla antibakteriyel temizliği, pasta ile boya kusurları düzeltme ve son olarak IGL Coatings seramik kaplama uygulaması. Uygulama detaylarını aşağıda başlıklar halinde yazıyorum.

1-Detaylı İç Temizlik (Oto Kuaför)

Aracın tavan döşemesi buharla ve bezle silinerek temizlendi. Tavan temizliğinde fırçalama ve vakumlama tercih etmiyoruz bunun nedeni ise sarkmalara neden olmamaktır. Bizim uygulamamız sırasında sarkmasa bile ileriki dönemler için bu şekilde temizlik sağlıyoruz.

İlgili Makaleler

Taban halısı ve koltuklar komple ilaçlanarak makina ile fırçalanır. Fırçalama sırasında tüm kirler yumuşatılır ve güçlü vakum cihazı ile çektirilerek oradan alınır.

Havalandırma kanalları ve plastik aksamlar buharla antibakteriyel olarak temizlenir. Havalandırma kanalları içine sıcak buhar tutularak içerideki bakterilerin temizliği sağlanır. Plastik aksamlarda ve ince trim detaylarında sıcak ve basınçlı buhar kirleri çözer ve çıkarır bezle silinerek temizlik sağlanmış olur. Havalandırma kanal temizlğini aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Daha fazla video için Facebook sayfamıza da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Aracın iç kuaförü bittikten sonra araç içi ahtapot kurutma cihazı ile tamamen kurutulur. Gerekli görülen plastik aksamların tümü antistatik toz tutmayan ve mat bir görünüm veren parlatıcı süt ile parlatılır.

mercedes a180 detaylı temizlik

2-Pasta Uygulaması (Boya Düzeltme, Çizik ve Matlaşma Giderme)

Pasta uygulaması sanıldığı gibi tek bir pasta ve tek bir sünger ile yapılmamaktadır. Pasta uygulaması kombinasyon belirlenerek yapılır. Burada kalın ve derin çizikler için kalın pasta ve keçe, keçe izlerini almak için yumuşak sünger ve ince pasta hare giderici uygulanır.

Pasta işlemine geçmeden önce demir tozu ve kil temizliği yapılmalıdır. Demir tozları ve sanayi tozları vernik yüzeyine yapışır ve yıkama ile çıkmaz. Demir tozlarını temizledikten sonra kil hamuru, kil diski veya killi bez ile vernik yüzeyindeki boya tozları, yabancı cisimler çıkarılmalıdır. Bu cisimler de normal yıkamalar ile kesinlikle çıkmaz. Bunların üzerine pasta uygulaması yapılırsa bunlar vernik yüzeyine gömülür ve vernikte yıpranmaya ve matlaşmaya neden olur.

Boya yüzeyi temizlendikten sonra pasta işlemine geçilir ve tüm boya kusurları giderilir. Boya kusurlarının giderildiği spot ışık altında kontrol edilir. Tüm uygulama bittiğinde araç yeniden yıkanır ve pasta kalıntılarının tümü temizlenir ve araç seramik kaplamaya hazır hale getirilmiş olur.

beyaz mercedes a180 seramik kaplama 10

3-Seramik Kaplama Uygulaması (Bu araçta IGL Coatings Seramik Kaplama Kullanıldı)

Yukarıdaki işlemler bitirildikten sonra araç kurutulur ve İPA ile son bir temizlik yapılarak aracın boya yüzeyinde pasta yağlarının kalmadığından emin olunur.

Seramik kaplama için seramik takozu ile uygulamaya başlanır. Uygulama tüm yüzeylerde dikey ve yatay şekillerde dikkatlice uygulanır. Seramik kaplama panel panel gidilir ve biten panel yumuşak ve daha önce hiç kullanılmamış mikrofiber bez yardımı ile parlatılır.

Uygulama detaylarını aşağıdaki fotoğraf galerisinde görebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı, fiyatlar hakkında bilgi almak için fiyat listesi sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Slm lar c180 2018model aracima seramik kaplatmak istiyorum fiyat alabilirmiyim tel 05340230848

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu