Sıfır Gibi Paketi

Opel Corsa Detaylı Temizlik + Pasta Cila Boya Koruma

Uzun yıllar bakımsız kalan Opel Corsa aracın pasta cila boya koruma ve iç detaylı temizlik uygulamalarını yaptık. Araç fabrika ayarlarına döndürüp teslim ettik.

Aracımız Opel Corsa. Bana sağolsun tüm arabalarını, eşinin dostunun arabasını getiren bir müşterimin kardeşinin arabası. Araç uzun yıllar bakımsız kalmış. Pasta cila ne de detaylı iç temizlik uygulaması hiç yapılmamış. Bu nedenle boyası oldukça matlaşmış ve güneş yanıkları oluşmaya başlamış durumdaydı.

İçi tek elden kullanıldığı için çok kötü değildi fakat kadın müşterilerimizin aracında genellikle rastladığım sinyal ve silecek kolu ve direksiyondaki kir toplanması olmuştu. Bunun nedeni büyük ihtimalle kullanılan kremlerden kaynaklanıyor.

İlgili Makaleler

Opel Corsa kirli sinyal kolu

Araç Detaylı İç Temizlik Aşamaları

Araç detaylı iç temizlik uygulamamıza tavan döşemesi ile başlıyoruz. Tavan döşemesinden sonra göğüslük, havalandırma kanalları plastik aksamların temizliği ile devam ediyoruz.

Koltuk detaylı temizliği, taban halısı detaylı temizliği yapıldıktan sonra dış yıkama uygulaması yapılıyor. Dış yıkama esnasında motor yıkama ve diğer detaylar tamamlanıyor.

Detaylı iç temizlik uygulamasında birçok detay vardır bunların tümünü okumak ve daha iyi anlamak için detaylı temizlik nasıl yapılır adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Pasta Cila Aşamaları

Pasta cila boya koruma aşamalarına kısaca değinmek gerekirse aşağıdaki gibi maddelendirebiliriz.

  • Demir Tozu Temizliği
  • Kil ile Yüzey Temizliği
  • Kalın Pasta İle Çizik Giderme
  • İnce Pasta İle Kılcal Çizikleri Giderme
  • Hare ve Hologram Giderme Uygulaması
  • Motor Temizliği ve Motor Koruma
  • Dış Yıkama

Pasta uygulamasında genellikle kullandığımız marka soruluyor. Burada şunu belirtmek isterim ki markanın önemi vardır ama işçilik çok daha önemlidir. Ne ustalar vardır en kötü pasta ile kusursuz işçilik çıkarır. Kimi ustalar vardır en iyi pastayı alsan çizik alamaz.

Velhasıl burada marka 2. plandadır fakat yine de önemlidir. Ben pasta olarak genellikle Menzerna, Koch Chemie, 3D gibi markaları tercih ediyorum. Kiminin pastası kiminin koruması kiminin ince pastası güzel oluyor. Ve bu durum yine araca markasına modeline boyasına göre değişiklik gösterebiliyor. Pasta cila nasıl yapılır diye bir yazımız var, o yazıda tüm detayları görebilirsiniz.

Boya Koruma Uygulaması

Tüm işlemler bittikten sonra aracın boya koruma uygulaması yapılır. Bu araçta boya koruma uygulaması için Menzerna Power Lock Ultimate Protection kullanıldı. Boya koruma ömrü yıkama koşullarına dikkat edildiğinde 1 yıldır. Aracın yıkaması seramik kaplama yapılmış araç nasıl yıkanır başlıklı yazımızdaki gibi yapılmalıdır.

Opel Corsa Detaylı Temizlik Öncesi – Sonrası Resimleri

opel corsa detaylı morot temizliği opel corsa detaylı temizlik öncesi sonrası

Pasta Cila ve Detaylı Temizlik Sonrası Resim Galerisi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu