Oto Kuaför

Mercedes E180 Komple Detaylı Oto Kuaför Uygulamamız

Mercedes E180 serisi aracımızın komple detaylı iç temizlik ve dış yıkama uygulamalarını yaptık. Arac

Yeni aldığı aracını çok doğru bir düşünce ile eski sahibinden hiçbir kir ve leke kalmaması için bize getiren müşterimiz aracının çok kirli olduğunu, renginin açık renkli olduğunu ve tüm bu kirlerin nasıl çıkacağını sordu. Ben de sizlere bu yazıda detaylı temizliği nasıl yaptığımı anlatarak bilgi sahibi olmanızı sağlamak istiyorum.

Özellikle koltukların temizliği ya da yıkanması için koltukların sökülmesi şart değildir. Fakat koltuklar sökülerek detaylı temizlik yapılırsa çok daha verimli bir iş yapılmış olacaktır.

Koltuklar sökülüp dışarıda suyla yıkanırsa kuruma süresi için 2-3 gün gerekmektedir. Tabi ki bu kadar günü hiçbir işletme sağlayamadığı için 1 günde olabildiğince kurutulur ve aracınıza takılır. Bu durumda tam kurumamış olan süngerin üzerine oturduğunuzda alt tabakadaki kirler yukarı doğru çekilir ve kusma yapar. Bu kesinlikle yapılmaması gereken bir uygulamadır.

Diğer bir yöntem ve özellikle fiyat olarak çok daha uygun olan yerler koltukları ve tüm yüzeyi temizleme maddeleri ile silerek temizleme yaparlar. Bu temizleme yöntemi ile de kirler yine kumaşın altına itilir ve çok kısa bir zaman sonra kusma yapacaktır.

Ben nasıl temizliyorum?

Özellikle koltuk ve taban halısını temizlerken önce buharla tüm kirlerin yumuşamasını ve mikropların ölmesini sağlıyorum. Ardından temizlik maddeleri ile koltuğun kumaşını deterjanlayıp fırça makinesi ile kumaşı fırçalıyorum. Son olarak ve en önemlisi tüm koltuğu vakumla çektiriyorum. Vakumlama sırasında yumuşamış ve artık temizlenmeye hazır olan tüm kirler sökülüp alınır. Böyle bir temizlikten sonra koltukların kusma yapması imkansızdır ve kuruma süresi de çok kısa olur.

Aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz gibi elimizden geldiğince aracınızı en iyi şekilde temizliyorum. Fiyatlar hakkında bilgi almak için fiyat listesi sayfamıza bakabilirsiniz. Ya da bu yazıyı okuduktan sonra hemen iletişime geçmek ve randevunuzu almak için iletişim sayfamıza bakabilirsiniz. Yok bu yazı ve resimler beni ikna etmedi diyorsanız örnek çalışmalarımızın bulunduğu yazılarımıza bakabilir, sosyal medya hesaplarımızı kontrol edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu