Seramik Kaplama

Ford Mondeo Detaylı Oto Kuaför & Kenotek Seramik Kaplama

Ford Mondeo marka aracını yeni alan müşterimiz aracının içinin ve dışının sıfır gibi olmasını istediğini söyledi. Aracın koltuklarında su lekeleri ve zamanla oluşan kirler kötü görünüyordu.

Ayrıca göğüslüğe oto yıkamalarda sürülen parlatıcılar sürekli mikrop, bakteri ve tozları tutup çok kötü bir görüntü vermişti.  Aracın dışında ise fırça çizikleri ve yıkamalardaki kostikli şampuanlar nedeni ile matlaşma oluşmuştu.

Oto Kuaför Aşamaları

Öncelikle aracın tavan döşemesini sıcak buharla ve bezle silerek temizledikten sonra göğüslük ve plastik aksamlar buharla antibakteriyel şekilde temizlendi. Havalandırma kanallarının içlerine buhar tutularak, içerideki bakterilerin temizliği sağlandı.

İlgili Makaleler

Koltuklar ve taban halısı buharlanıp kirleri yumuşatıldıktan sonra Kenotek Textile Cleaner ile ilaçlandı ve makine ile fırçalandı. Tüm yumuşatılan kirler güçlü vakum ile çektirilerek aracın koltuklarında ve taban halısındaki tüm kirler ve lekeler çıkarıldı.

Pasta Çizik Giderme Aşamaları

Aracın iç temizliği bittikten sonra dış yıkaması yapılarak kir ve çamurlar temizlendi. Ardından kil hamuru ile aracın kaporta yüzeyindeki demir tozları, egzoz gazı dumanı ve diğer tüm kalıcı kirler çıkarıldı. Kil hamuru ile tüm yabancı cisimlerden temizlenen yüzeye gerekli pasta kombinasyonu ile çizik giderme, kılcal çizik giderme, hare ve hologram giderme uygulamaları yapıldı. Pasta uygulamaları sırasında 3M, Meguiars, 3D pasta ürünleri kullanılmıştır.

Seramik Kaplama Aşaması

Tüm yüzeyin çizikleri, kılcal çizikleri ve harelerinin giderildiğinden emin olunduktan sonra aracın dışı 3M araç şampuanı ile detaylı olarak yıkanıp temizlendi. Yıkandıktan sonra araç kurutuldu ve Hikari Diamond seramik öncesi hazırlık sıvısı ile tüm yüzey seramik kaplamaya hazır hale getirildi.

Seramik Kaplama Fiyatlarımız

Seramik kaplama olarak Hikari Diamond Elmas kullanıldı ve tüm şişe araca uygulandı. Aracın kaporta yüzeyine 2 kat şeklinde yatay ve dikey olarak uygulanan seramik ten sonra camlar ve hatta jantlar da seramik kaplama ile koruma altına alındı.

Seramik kaplamanın da bitirilmesinin ardından aracın tam olarak kürleşmesi için garajımızda sabaha kadar kapalı kaldı. Tam kürleşmenin ardından yani 1 gün sonra araç müşterimize teslim edilmiştir. Aracın resimlerini incelemek için aşağıdaki resim galerisine bakabilirsiniz. Aracın videosunu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ford Mondeo Kenotek Seramik Kaplama Resimleri

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu