Hizmetlerimiz

Detaylı İç Temizlik & Dezenfeksiyon

Araç detaylı iç temizlik ve dezenfeksiyon uygulamamız sonrasında aracınız fabrikadan çıktığı ilk günlerine döndürülür.

Bizim anlayışımıza göre bir uygulamanın içine “detaylı” kelimesi girdiğinde tüm gözle görünen ve görünmeyen detayların, ara yerlerin, butonların, koltuk altı raylarının, bagaj halısı altının temizlenmesi geliyor. Aracın tavan, taban, koltuk vs gibi ana hatları zaten temizlenmelidir. Sonuçta koltuğu temizlemeden bırakamazsınız. Ancak koltuk temizliği de koltuğa detay ilacını sıkıp bezle silmekle olmuyor. Aşağıdaki videoda detaylı koltuk temizliğine bir örnek görüyorsunuz.

Detaylı araç temizliği ve dezenfeksiyon uygulamamızı maddeler halinde aşağıda görebilirsiniz.

Detaylı Araç Temizliği & Dezenfeksiyon

Ozonla Dezenfeksiyon (Kötü Koku Giderme ve Bakteri Temizliği)

Ozonla dezenfeksiyon uygulaması, ozon jeneratörü ile yapılır. Ozon jeneratörü aracın içinde 5 dakika çalıştırılır ardından 5 dakika da klima açık olarak çalıştırılır.

Ozon jeneratörünün çalışma mantığı araç içindeki oksijen gazını ozon gazına çevirmektir. Araç içinde oksijen kalmadığında tüm bakteri ve koku yapacak olan mantarlar hayatta kalamadıkları için temizlenmiş olur. Bu temizlikte gözle görünmeyen kirler yani bakteriler temizlenir.

Bu bakteriler aracın içine birçok yolla gelebilir. Örneğin dışarda dolaştıktan sonra araca biniyoruz, tuvaletlere veya bu tarz yerlere girip çıktıktan sonra arabaya biniyoruz, araç içinde hapşırma türü durumlar oluyor. Araç içine yiyecek kırıntıları ve sıvı içecekler dökülüyor. Tüm bunlar bakteri oluşturur ve gözle görünmez.

Tavan Döşemesi Buharla Temizleme (Sarkma Yapmaz)

Tavan döşemesi temizlenirken en çok dikkat edilmesi gereken yerlerdendir. Tavan döşemesi temizlenirken özellikle fırçalama ve vakumlama yapmıyoruz. Sıcak buharla kirleri yumuşatıp mikrofiber bez yardımı ile tavandaki kirleri temizliyoruz. Sarkması muhtemel olan araçların tavanlarını temizlemiyoruz ve bunu müşterilerimize bildiriyoruz. Tavan döşeme temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken araçlar genellikle Volkswagen ve Renault Meganelar oluyor. Eski model Opel markalarıda tavanı sorunlu araçlardan.

Taban Döşemesi İlaçlama, Fırçalama ve Vakumlama

Taban döşemesi yani halısı temizlenirken taban komple ilaçlanıyor, makina ile fırçalanıyor ve son olarak güçlü vakum ile çekiliyor. Taban döşemesinde en çok zorlandığımız deniz kumu ve evcil hayvan kılı temizlemek oluyor. Çünkü bunlar halının tüyleri içine tamamen giriyor ve çıkarmak için extra olarak kuru sert fırça ile defalarca fırçalamak gerekiyor.

arac temizleme mercedes c200 empode car care6

Araç Koltukları Detaylı Temizliği

Araç koltuklarını temizlerken yine taban halısında oluğu gibi koltuklar komple ilaçlanıyor, makina ile fırçalanıyor ve güçlü vakum ile çektiriliyor. Çektirme sırasında haznesinde sadece su bulunan koltuk yıkama makinesi kullanıyoruz. Duru su ile koltuklar durulanarak ve ilaçlardan arındırılarak çekiliyor.

araç koltuk temizleme

Havalandırma Kanalları Buharla Antibakteriyel Temizliği

Araçların havalandırma kanalları yine temizlenmesi en zor yerlerden. Çünkü dışarıdan bir müdahale ile kanalların içini temizlemek imkansız. Bu nedenle sıcak ve basınçlı buharla araçların havalandırma kanalları içleri ve giriş kısımlarını temizliyoruz. Ayrıca buharla direksiyon etrafı, alt kısımlar, koltuk rayları gibi normalde ulaşması ve temizlemesi zor olan tüm bölgeler hem bakteri temizliği hem de kir temizliği yapılıyor.

Komple Araç İçi Buharla Sterilizasyon

Bu uygulamada buharla temizliği bittikten sonra araç içi tamamen buharlanarak bir sauna odası haline getiriliyor. Sıcaklığın da etkisi ile araçtaki bakteriler bir temizlik uygulamasına daha maruz kalıyor.

buharla kalorifer temizliği

Bagaj Halısı Detaylı Temizliği

Bagaj halısı, bagaj halısı altı, stepne lastiği ve yuvası detaylı olarak temizleniyor. Bunu ayrıca madde olarak belirtmemizin nedeni oto kuaför uygulaması yapan birçok yer bagaj halısı ve altını temizlemiyor.

Araç İçi Detayların ve Plastik Aksamların Temizliği

Ana bölgeler bittikten sonra aracın tüm detayları temizlenir. Direksiyon, direksiyon üzerindeki ve etrafındaki butonlar. Ara konsol ve konsoldaki düğmeler. El freni ve etrafı gibi tüm ara kısımlar temizlenir.

Ahtapot Kurutma Cihazı İle Araç İçi Kurutma

Tüm temizlik işlemleri bittikten sonra ahtapot kurutma makinesi ile aracın içi tamamen kurutulur. Koltukları tavan halısı ve diğer tüm döşemeler tamamen kuruduktan sonra araç teslime hazır hale getirilir.

Motor Temizliği ve Motor Koruma

Aracın motor kısmı detaylı olarak temizlenir ve motorun uzun süre temiz kalması için motor koruma uygulaması yapılır.

Detaylı araç temizliği uygulamamız yukarıda anlattığımız gibi hiçbir eksik olmadan tamamlanır. Son olarak araç dışı yıkanır ve lastikler parlatıldıktan sonra müşterimize teslim edilmek üzere teslimat bölümüne alınır.

Fiyatlarımızı görmek için fiyat listesi sayfamıza, iletişime geçmek için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu