Oto Kuaför

Renault Clio Detaylı Temizlik (Ticari Taksi)

Ticari taksilerin detaylı temizlik ihtiyaçlarını karışılıyoruz. Ticari taksilerin temizliği denetlendiği için bu konu önemli.

Son zamanlarda ticari taksilerde temizlik ve benzeri denetimler oluyor. Araçların içi temiz değilse ticari taksilere ceza yazılıyor.

Aracıyla insan taşıdığının farkında olan ve insan sağlığına önem veren tüm taksici esnafını bekliyoruz. Hem denetimlerde ceza yememek hemde temiz bir araca binmeleri için detaylı temizlikleri önemli. Komple oto kuaför uygulaması ile ilgili detaylar için okumaya devam edin.

Detaylı Temizlikte Neler Yaptık?

Araç ticari olarak kullanıldığı için gerek tavanı gerekse koltukları oldukça kirli idi. Temizlik uygulamasına her zamanki gibi tavandan başladık ve aracın tavanını siyah bir görünümden kendi orjinal rengine geri getirdik. Tavan temizliğini sıcak buhar kullanarak ve mikrofiber bezle silerek yapıyoruz.

Sonrasında havalandırma kanalları ve plastik aksamları girilmesi zor olan bölgelerin tümünü yine basınçlı buharla tamamen temizledik.

Müşterilerimize telefonla yaptığımız görüşmelerde de söylediğimiz gibi koltuklar ve taban halısında sadece buhar uygulaması yetersiz geliyor. Bu nedenle koltuklar insan sağlığına zararsız detaylı iç temizlik maddeleri ile ilaçlandıktan sonra makina ile fırçalanır. Fırçalanan koltuklardaki tüm kirler yumuşar ve güçlü vakumla çektirilerek oradan alınır.

Taban halısında da aynı şekilde ilaç fırça ve vakum yapılır. Bu araçta taban halısı plastik döşeme olduğu için ilaç fırça ve bezle silme şeklinde gittik.

Buraya kadar anlattıklarımız genel bölgelerdir. Genel bölgeler bittikten sonra küçük ince bölgeler ve detaylara geçeriz. Koltuk rayları, havalandırma kanal girişleri, koltuk arkaları, stepne yuvası ve stepne lastiği detaylı olarak temizlenir.

Tüm iç aksamlar bittikten sonra aracın dış yıkamasını yapıyoruz. Dış yıkama sırasında motorun da temizliği yapılır. Motor temizliğini genelde sulu sıcak buharla yapıyoruz. Mümkün olduğunca motorun elektronik aksamlarının temizliğinde su kullanmıyoruz. Plastik aksamlar toz tutmayan aşırı parlaklık vererek cama yansımayan kaliteli parlatıcılar ile parlatılır, lastikler parlatılır ve araç kurutma uygulamasına alınır.

Aracın içi tamamen kuruduktan sonra teslime hazır hale gelir. Aşağıdaki resim galerisinde aracın temizlik sonrası resimlerini görebilirsiniz. Fiyatlarımız ile ilgili bilgi almak için fiyat listesi sayfamızı, iletişime geçip daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ertan Yetginoğlu

Merhaba. Ben Ertan Yetginoğlu. otokuaforizmir.com ve empode.com sitelerinin tasarımını yapan ve içeriklerini yazan, ayrıca oto kuaför, pasta cila, detaylı temizlik ve seramik kaplama uygulamalarını yapan Empode Car Care kurucusuyum. Yazılarıma olumlu veya olumsuz yorum yapmanız beni çok mutlu edecektir. Yapıcı eleştirilerinize her zaman açığım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu