Nasıl Yapılır?

Buharla Detaylı Oto Kuaför Nasıl Yapılır?

Araçlar zamanla kullanımdan dolayı, araç içine yediklerimizin ve içtiklerimizin dökülmesinden ötürü kirlenir. Özellikle küçük çocuğu olanlar için durum daha da zordur. Kirlenen araçlarınızın detaylı temizliğini en iyi şekilde yapıyoruz. Detaylı temizlikteki aşamalar aşağıdaki gibidir;

Tavan Döşemesi Temizleme

Aracın tavanı basınçlı buhar ve mikrofiber bez yardımı ile temizlenir. Basınçlı ve sıcak buhar kirleri anında yumuşatır ve çözer. Bunun arkasından toz ve kir toplama özelliğine sahip mikrofiber bez tüm kiri pisliği anında alır ve hapseder. Bu şekilde sigara dumanı ve toz gibi genel kullanım kirlerinin tümü temizlenir. Daha ağır kirler için farklı detaylı temizlik maddeleri kullanılır. Not: Tavanda özellikle fırçalama ve vakumlama yapılmaz. Bunun nedeni fırçalama ve vakumlama tavanın sarkmasına sebep olabilir.

Taban Döşemesi Temizleme

Araçların tabanları diğer bölgelere nazaran daha fazla kirlenir ve temizliği de bir o kadar zor olur. Tabanda buharla kirler yumuşatılır arkasından detaylı temizlik maddeleri ile kaplanır ve makine ile fırçalanır. Makinenin ulaşamadığı ara ve dar yerlerde küçük el fırçaları kullanılarak tüm taban halısı kirleri çıkarılır. Ortaya çıkan kirler vakumlanarak araç içinden alınır.

Koltukların Detaylı Temizliği

Araçların koltukları da tabanda olduğu gibi buharlanarak kirleri yumuşatılır. Sonrasında koltuklara detaylı temizlik maddesi uygulanır. Ardından aracın koltukları makine ile fırçalanır. Makinenin ucundaki fırça koltuklara ve kumaşa zarar vermeyecek sertliktedir. Son olarak komple koltuklar vakumlanarak kirlerinden arındırılır.

Kapı İç Plastikleri ve Döşemeleri Temizleme

Kapı içlerinde plastik ve kumaş bölümler bulunmaktadır. Plastik bölümler buharla kolayca temizlenir. Diğer kalan kumaş döşemeler için koltuklarda olduğu gibi uygulama yapılır. Fakat kapı içlerinde fırçalama el fırçası ile nazikçe ve vakumlama da en düşük vakum ile çekilir. Kapı içleri çok nazik araçlarda fırçalama ve vakumlama yapılmadan mikrofiber bezle silinerek yapılır.

Göğüslük ve Klima Kanalları Temizliği

Göğüslük ve klima kanallarında basınçlı sıcak buhar kullanılır. Buhar tüm kirleri ve erişilmesi zor yerlerdeki pislikleri temizler. Arkasından bezle silinerek kirler çıkarılır. Havalandırma kanalları içine buhar tutularak diğer kanallardan çıkması sağlanır. Bu yöntem ile kalorifer kanalları içindeki mikrop ve bakteriler temizlenir ve %100 antibakteriyel temizlik sağlanmış olur.

Temizlenen tüm plastik aksamlara besleyici bakım sütü uygulanır. Bu bakım sütü slikonsuz ve toz tutmama özelliğine sahiptir. Birçok kişinin çekindiği toz tutan kalitesiz ürünler asla kullanılmaz.

Dış Yıkama

Aracın dış yıkaması PH değeri uygun yıkama şampuanları ve çift kova yöntemi ile yıkanır. Aracın dış yıkamasında yüksek basınçlı makine kullanılmaz. Aracın dış yıkamasının ardından kurulanır ve teslime hazır hale gelir.

Buharla Havalandırma Kanalı Temizleme Örnek Videosu

Havalandırma kanallarının temizliği ile ilgili küçük bir videoyu aşağıda paylaşıyorum. Sıcak buhar tüm mikrop ve kirleri anında yok eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı